Najčastejšie otázky & odpovede

Aká je cena dopravy pivnice?

Doručenie pivníc vykonáme v rámci celého Slovenska. Presné náklady na doručenie stanovíme individuálne.

Ako zistím, či je pivnica vhodná na môj pozemok?

Dobrou správou je, že množstvo podzemnej vody nie je pre výber rozhodujúce, keďže všetky naše pivnice sú vodotesné. V prípade malého pozemku je lepšie zvoliť pivnicu so zvislým vchodom 1,5 x 1,5 alebo 2 x 2. Na väčších pozemkoch odporúčame pivnice so šikmým vchodom. Pokiaľ je plytká podzemná voda, je lepším riešením aj obchod so šikmým vchodom.

Potrebujem pod pivnicu betónovú platňu?

Pri pivniciach 1,5 x 1,5 a 2,0 x 2,0 je vždy potrebná betónová platňa. Pri pivniciach s výškou 2,0 x 1,75 m a D-2,5 m - betónová doska je potrebná iba vtedy, keď hladina podzemnej vody môže stúpať nad spodnú časť inštalovanej pivnice (1,6 m - 1,7 m od zeme) . Pokiaľ v takej hĺbke nie je podzemná voda, postačí 25 cm vrstva suchého betónu B25 vystuženého sieťovou výstužou.

Bude v pivnici naozaj sucho?

Pivnica je vybavená prívodným a odťahovým vetraním, vďaka ktorému je vo vnútri udržiavaná vhodná mikroklíma. Kvôli teplotnému rozdielu medzi vstupom a ventilačnými otvormi sa môže periodicky objavovať kondenzácia, ktorá však rýchlo zmizne kvôli ventilácii.

Je záhradná pivnica kompletne pripravená a zariadená?

Áno, každá pivnica je kompletne dokončená. Nechýba oceľový rám s 4 radmi políc, kvalitné schodíky, prívodné/odťahové vetranie, LED osvetlenie a dokonca ani meteostanica pre meranie teploty a vlhkosti.

Sú výkopové práce a betónová platňa zahrnuté v cene?

Nie, túto časť práce musíte vykonať sami alebo prácu delegovať na inú spoločnosť vo vašom okolí.

Akú veľkú jamu máme pripraviť?

Minimálne 40 cm z každej strany. Napríklad pivnica 1,5 x 1,5 vyžaduje na inštaláciu rozmer 1,9 x 1,9 alebo pivnica 2 x 2 zase 2,4 x 2,4 m.

Je pivnica vybavená svetlom?

Áno, naša pivnica je štandardne vybavená dobíjacou LED lampou, ktorá nevyžaduje pripojenie k elektrickej sieti. V prípade potreby však pre vás neexistujú žiadne prekážky pre vybavenie pivnice sieťovým osvetlením.

Pravidlá ochrany súkromia a cookies

Tieto stránky používajú súbory cookies. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s tým, že ich môžeme používať.

Akceptovať a zatvoriť Nastavenia